top of page
Szukaj

Standardy dotyczące zdjęcia do sklepu online. Podstawowe zasady.

Co warto wiedzieć o zdjęciach do sklepów on-line? Jakie powinny być, aby zwiększyć szanse na sukces w branży e-commerce?

zdjęcia do sklepu online

Czy chcesz, aby Twój sklep internetowy dobrze działał, żeby strona szybko się wczytywała i dobrze pozycjonowała? Na pewno tak.

Klient w Internecie nie jest zbyt cierpliwy. Należy zadbać o to by nie zniechęcać go do zakupów. Przypomnij sobie ile razy sam porzuciłeś zbyt wolno działającą witrynę?

Dobre studio fotograficzne dostarczy Ci zdjęcia, które spełnią wymogi gwarantujące płynne działanie strony, ale jeżeli sam robisz zdjęcia i samodzielnie wstawiasz je do swojego sklepu, to koniecznie poznaj tych kilka zasad, dzięki którym zwiększysz szanse na sukces.


zdjęcie na białym tle biżuteria

BIAŁE TŁO

Tło na którym fotografujemy produkt powinno być neutralne. Białe tło jest idealne - najlepiej wydobywa kształt produktu i kolor. Dlatego fotografia na białym tle to standard wszystkich platform multibrandowych. A więc jeżeli chcesz sprzedawać swoje produkty także na Allegro, Amazon, czy reklamować je w Google, zdjęcia muszą być na białym tle.

W tym miejscu wspomnę także o tym, jak ważna jest wierność kolorów prezentowanych produktów. Dla kupujących przez internet to niezwykle istotne, czy czerwień kupowanego sweterka jest bardziej malinowa, czy ceglasta. Zwróćcie na to uwagę.


zdjęcie na białym tle biżuteria kadrowanie

KADROWANIE

Postaraj się skadrować każde zdjęcie tak, aby wokół prezentowanego przedmiotu było jak najmniej tła. To oczywiste, że im mniej tła tym produkt na zdjęciu jest większy. Docenią to wszyscy, którzy odwiedzą sklep używając smartphona. Przy małych ekranach ważne jest, aby produkt był jak najbardziej widoczny.

Dobrze jeżeli zdjęcie jest skadrowane do kwadratu - to kolejny standard przyjęty w reklamach Google Shopping, czy porównywarkach cenowych.KOMPRESJA

Postaraj się, aby zdjęcia były jak najlepszej jakości, a ważyły jak najmniej. Wielkość zdjęcia wpływa na szybkość otwierania się strony internetowej.

Co zatem zrobić? Trzeba zdjęcie "odchudzić", nie tracąc przy tym na jakości, czyli je skompresować. Ja robię to w Photoshopie, ale to program drogi i jeżeli nie zajmujesz się obróbką zdjęć profesjonalnie, lepiej skorzystać z darmowych narzędzi do kompresji. Sprawdzi się np. program tinyjpg.com

A jaki jest optymalny rozmiar zdjęcia?

Polecam 1500 x 1500 pixels, kolorystyka sRGB

A poniżej przekład, zdjęcia o takiej samej ilości pikseli po kompresji i przed. Jak widać kompresja nie wpływa na jakość zdjęcia w Internecie, a zdecydowanie zmniejsza jego wagę.

zdjęcie wizerunkowe rozdzielczość


FORMAT PLIKU GRAFICZNEGO

Zdjęcie najlepiej jest zapisywać w formacie jpg.

JPEG najlepiej zachowuje jakość zdjęcia, nawet przy bardzo dużej kompresji. Nie polecam innych formatów, więc jeżeli masz zdjęcie zapisane jako plik graficzny png, lepiej przekonwertuj je na jpg. Będzie znacznie lżejszy. Można to zrobić na przykład w ogólnie dostępnym programie Paint.NAZWA PLIKU

I na koniec jeszcze jedna rada.

Nazywaj pliki zgodnie z tym co przedstawiają zdjęcia. Niech to nie będzie ciąg znaczków, ale nazwa, którą rozpozna wyszukiwarka.

Comentarios


bottom of page